rosegold, onpas kyllä ollut aika haastava tehtävä tokaluokkalaiselle! Tulikohan kotoinen tunnelma siitä, että tämä oli kyllä aikalailla tositarina kotoa omasta sängystä XD runomaisuus tuli kyllä väkisin ihan siitä, kun joutui käyttämään vähän eri sanoja kuin tavallisesti. Kiitos kun luit ja kiitos kommentista!
Sisilja, jos rauhallinen hetki ja hyvä idea löytyy, niin kyllä sitä tekstiä syntyy

jos ei yöherätyksen jälkeen heti saakaan unta, niin voi alkaa vaikka lukea hesaria ja kirjoittaa, tosin enpä tiedä auttaako se ruudun tuijottaminen kauheasti saamaan paremmin unta XD ihmettelin oikein, että yllättävän helposti sitä keksi vaihtoehtoisia sanoja ja pari kertaa katsoin synonyymeistä apuja, kun totta kai ensimmäinen mieleen tuleva sana usein sisälsi a:n. Vaikeuksia varmaan olisi tullut, mikäli olisin yhtään pidempää tekstiä tai jotain muuta sisältöä kuin tällaista pohdintaa yrittänyt. Joten en ihan käsitä, miten joku on voinut kokonaisen kirjan kirjoittaa näin

kiitos lukemisesta ja kommentista<3
Meldis, onpa hyvä ettei kieli särähdä, vaikka tuntuu että vähän jänniä ilmauksia tuli väkisin mukaan

tarvitsen selvästi nyt vaan lisää outoja kirjoitusideoita, niin löydän kyllä jostain aikaa pienille teksteille! Kiitos kun luit ja kommentoit!
Odo, vaatimaton ajatukseni kommentistasi oli tietenkin, että ei tämä nyt niin ihmeellinen ole, mutta peruutetaan se ja kiitetään ylpeästi kommentista! Kiitos!
Ygritte, kokeile ihmeessä, oli aika hauskaa! Ja kiva, että tykkäsit, kiitos lukemisesta ja kommentista!